اختلال در کار دستگاه فلزیاب

اختلال در کار دستگاه فلزیاب و طلایاب

اختلال در کار دستگاه فلزیاب و طلایاب

هر وسیله الکترونیکی ممکن است دچار اختلال و اشتباه در عملکرد خود شود و این اختلال ممکن است دارای عوامل خارجی یا داخلی باشد. عوامل خارجی و محیطی بسیاری نیز ممکن است بر روی عملکرد فلزیاب تاثیر بگذارد و باعث شود که دستگاه عملکرد ضعیفی داشته و اشتباها آلارم بدهد.

اصول کار طلایاب به گونه ای است که این موارد پرتعداد بوده و در کار با فلزیاب باید به نکات بسیاری توجه کرد. در ادامه این مقاله به بررسی شایع ترین عواملی که سبب اختلال در کار فلزیاب و طلایاب میشوند و در مواردی موجب از کار انداختن فلزیاب میشوند میپردازیم :

اختلال در کار طلایاب

اختلال در کار دستگاه فلزیاب

عواملی که موجب اختلال در کار دستگاه فلزیاب میشوند :

  • رطوبت : در مناطق مرطوب استفاده از دستگاه های پالسی کمی دشوار تر است و باید با دقت بیشتری به کاوش بپردازید. این مشکل در دستگاههای VLF کمتر مشاهده میشود.

  • باد : در زمان استفاده از فلزیاب و گنجیاب اگر با باد شدید مواجه شدید بهتر است کار را متوقف کرده و تا پایدار شدن هوا منتظر بمانید چون باد شدید باعث برهم خوردن بالانس دستگاه میشود.
  • باران و آب : احتیاج به توضیح نمی باشد که آب باعث اختلال و اتصال در دستگاه های الکترونیکی شده و بهتر است در شرایط بارانی از دستگاههایی که ضد آب نیستند استفاده نکنید.

  • دکل های فشار قوی : کار با دستگاه های فلزیاب و گنجیاب در زیر دکل ها باعث اختلال در دستگاه و در برخی از موارد حتی باعث سوختن دستگاه نیز می شود.

  • آنتن های مخابراتی وتلفن همراه : زمان استفاده از طلایاب و گنجیاب بهتر است تلفن همراه را خاموش کنید چون ممکن است باعث ایجاد نویز در دستگاه شود و همچنین در زمین هایی که در آن ها دکل های مخابراتی وجود دارد ممکن است دستگاه سیگنال های اشتباهی را دریافت کند.

  • آب های زیر زمینی و خاک های معدنی در دستگاه های فلزیابی که دارای فرکانس کارکرد بالایی میباشند این عوامل موجب اختلال در عملکرد سیستم می شود زیرا در فرکانس های بالا حساسیت به رطوبت و مواد معدنی بسیار افزایش می یابد.

اختلالات نرم‌افزاری

1. خطاهای نمایشی

یکی از اختلالات متداول در دستگاه‌های فلزیاب و طلایاب، خطاهای نمایشی است. این خطاها ممکن است به علت اشکال در نرم‌افزار یا صفحه نمایش دستگاه به وجود آید.

2. عدم تشخیص مواد

گاهی اوقات دستگاه‌ها قادر به تشخیص مواد معدنی نیستند و اطلاعات نادرستی ارائه می‌دهند. این مشکل می‌تواند به دلیل تنظیمات نادرست یا عیب در سنسورهای دستگاه باشد.

اختلالات سخت‌افزاری

3. مشکلات با باتری

باتری ضعیف یا خراب می‌تواند باعث اختلال در کار دستگاه فلزیاب و طلایاب شود. دستگاه نیاز به باتری قوی برای کارکرد بهینه دارد.

4. خرابی در سیم‌ها و اتصالات

سیم‌ها و اتصالات دستگاه نیز ممکن است خراب شوند یا قطعی در آنها ایجاد شود. این مشکل باعث از دست دادن ارتباط بین سنسورها و واحد کنترل می‌شود.

راهکارها

5. بررسی نرم‌افزار و به‌روزرسانی

اگر با خطاهای نرم‌افزاری مواجه شدید، ابتدا نرم‌افزار دستگاه را بررسی کرده و به‌روزرسانی‌های مورد نیاز را انجام دهید.

6. تنظیمات دستگاه

اگر دستگاه مواد معدنی را به درستی تشخیص نمی‌دهد، تنظیمات دستگاه را با دقت بررسی کرده و تغییرات لازم را اعمال کنید.

7. تعویض باتری

در صورتی که باتری دستگاه ضعیف است، باتری جدید و قوی‌تری را جایگزین کنید.

8. تعمیر سیم‌ها و اتصالات

اگر مشکل در سیم‌ها یا اتصالات دستگاه است، آنها را تعمیر کرده یا تعویض نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجاره دستگاه گنج یاب ،   و  ( tgcdhf ohv[d ) با کارشناسان ما در تماس باشید

جهت مشاوره در مورد خرید گنج یاب حرفه ای ( ovdn ‘k[ dhf pvti hd ) در شیراز با شماره 09120043750 تماس بگیرید

آدرس فروشگاه فلزیاب در شیراز : پل معالی آباد ، دینکان ، جنب کوچه 21 شهید دینکانی

تلفن تماس جهت اجاره گنج یاب : 09120043750

برخی از دستگاههای فلزیاب شرکت IKPV :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *