دستگاه اسکنر گنج یاب

دستگاه اسکنر گنج یاب

با سلام خدمت تمام دوستان و علاقه مندان حوزه کاوشگری، در این مقاله قصد داریم درباره دستگاه اسکنر گنج یاب صحبت کنیم. اما قبل از ورود به بحث دستگاه اسکنر گنج یاب باید اسکنر های را بشناسیم. و نقش آنها را در دفینه یابی بفهمیم.

دفینه یابی

پیدا کردن گنج و طلا نسبت به یک دهه قبل بسیار راحت تر شده است. و دلیل اصلی آن نیز پیشرفت دستگاه های فلزیاب و به روز شدن شرکت های تولید دستگاه فلزیاب و گنج یاب می باشد. شرکت های تولید کننده توانسته اند همگام با پیشرفت علم و فناوری ، دستگاه هایی بر اساس آخرین تکنولوژی های موجود تولید کنند. تا کاوشگران بتوانند از قابلیت ها و امکانات بهتری در حین کاوش استفاده کنند. همان طور که اطلاع دارید. فلزیاب ها از نظر نوع کارکرد و تکنولوژی تشخیص دارای مدل های مختلفی از قبیل فلزیاب بوقی پالسی ، دستگاه اسکنر گنج یاب مگنومتر ، ردیاب آنتنی فرکانسی ، یون یاب هستند.

دستگاه اسکنر گنج یاب چیست : 

دستگاه اسکنر تصویری که جهت کاوش گنج و دفینه مورد استفاده قرار می گیرد سیستمی قدرتمند و حرفه ای است. که می تواند زمین را اسکن کرده. و داده های دریافتی از زمین را به تصاویر سه بعدی دریافت کند. اطلاعات دریافت شده در نرم افزار های خاصی مانند نرم افزار ویژوالایزر به تصاویر قابل درک و سه بعدی تبدیل می شود. تا اپراتور بتواند تصاویر را تجزیه و تحلیل کند.

دستگاه اسکنر گنج یاب

دستگاه اسکنر گنج یاب

در تصاویر سه بعدی علاوه بر رنگ ها میتوان یک شماتیک کلی و حدودی با دقت مناسب نیز از محیط و اهداف دفن شده به دست آورد. که با چرخش و زاویه دید ۳۶۰ درجه میتوان شکل و ابعاد اجسام را دید. در صورت داشتن دانش و اطلاعات کافی می توان اطلاعاتی همچون عمق هدف، ابعاد تخمینی و جنس هدف را را به دست آورد.

عمق کاوش اسکنر گنج یاب :

اسکنر های مگنومتر از سنسور های پیشرفته مگنومتر جهت اسکن زمین استفاده می کنند. و کیفیت تصاویر خروجی آن ها بستگی به تعداد و کیفیت سنسور های بکار رفته در آن ها دارد. عمق اسکنر ها معمولا از 3 متر تا نهایت 25 متر هستند. و شرایط محیطی نیز در عمق نهایی دستگاه موثر می باشد.

سیستم های مناسب کاوش گنج و دفینه :

برای اینکه بتوان سیستمی مناسب کاوش انتخاب و خریداری کنید.، باید با توجه به شرایط محیط کاوش خود اقدام به انتخاب دستگاه کنید. به صورت معمول کاوشگران حرفه ای و با تجربه از گنج یاب مکمل یا چند کاره که ترکیبی ار فلزیاب نقطه زن ، اسکنر تصویری ، ردیاب هستند استفاده می کنند. چون در این حالت از چندین روش مختلف اقدام به کاوش می شود. درصد خطا بسیار پایین آمده و میزان موفقیت بالا می رود.

نتیجه گیری

در نهایت باید گفت دستگاه های اسکنر که کارایی لازم را داشته باشند. باید مجهز به سنسورهای قدرتمندی باشند. این دستگاه ها می توانند بهترین عملکرد را برای هر کاوشگری داشته باشند. کمپانی آی کا پی وی دست به تولید بهترین اسکنرهای تصویری در ایران زده است.

جهت مشاوره رایگان به شماره 09120043750 تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *