فلزیاب تصویری چیست؟

فلزیاب تصویری چیست؟

فلزیاب تصویری چیست؟

با سلام خدمت تمام دوستان و علاقه مندان حوزه کاوشگری، یکی از سوالات مهمی که در این مقاله قصد داریم. درباره آن صحبت کنیم این است که فلزیاب تصویری چیست؟

فلزیاب تصویری

فلزیاب تصویری به دستگاهی گفته می شود. که علاوه بر قابلیت شناسایی فلز، قابلیت اسکن و ارایه تصویر فلز مورد نظر را دارد. در واقع  فلزیاب های تصویری داده ها را جمع اوری و سپس با جزئیات به کاربر نمایش میدهند.

این دستگاه ها تصاویر سه بعدی ساخته و به کاربر کمک میکنند. تا اهداف را دقیق تر و واضح تر ببینند. همه این کارها باعث میشود تا اپراتور بتواند تصمیم بهتری بگیرد. که آیا به عمق کاوش بیشتری نیاز دارد یا خیر و از کاوش های بیهوده جلوگیری میکند. و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه میشود.

فلزیاب تصویری

فلزیاب تصویری

نحوه کار دستگاه های تصویری :

فلزیاب های تصویری با نمایشگر با انواع بدون نمایشگر تفاوت دارند. و با تجزیه و تحلیل سیگنال های دریافتی شکل تقریبی هدف، عمق و ابعاد ان را نمایش میدهند. در صورتی که انواع دستگاه بدون نمایشگر فقط یک سیگنال صوتی را ارائه میدهند. ارائه تصاویر سه بعدی میتواند کمک بسیار زیادی به هر دو دسته کاوشگران حرفه ای و آماتور در زمینه گنج یابی بکند. و فاکتور بسیار ارزنده ای است. یک نرم افزار گرافیکی وظیفه تحلیل و تجزیه داده های دریافتی و تبدیل آن ها به گراف های تصویری و رنگی را بر عهده دارد و در تصاویر دو بعدی از رنگ تصاویر میتوان به اطلاعات مورد نیاز در مورد محیط کاوش دست یافت.

در تصاویر سه بعدی علاوه بر رنگ ها میتوان یک شماتیک کلی و حدودی با دقت مناسب نیز از محیط و اهداف دفن شده به دست آورد. که با چرخش و زاویه دید 360 درجه میتوان شکل و ابعاد اجسام را دید. در زیر یک نمونه از آنالیز دو بعدی و سه بعدی یک مکان یکسان ارائه شده است:

2D-&-3D-View

2D-&-3D-View

نقش اپراتور ها در  استفاده از سیستم ها :

اپراتور های با تجربه مشکلی در نداشتن تصویر های سه بعدی ندارند. اما ثبات و پایداری سیستم نقش مهمی در این موضوع بازی میکند. و دستگاههای تولیدی باید انتظارات قشر وسیعی از کاوشگران را برآورده کنند. و حتی در بعضی زمینه ها از انتظارات آن ها نیز فراتر بروند. اطلاعات محدودی که توسط فلزیاب هایی بدون نمایشگر ارائه میشوند. نمیتوانند تازه واردان در عرصه فلزیابی را به خوبی راهنمایی کنند. که البته این نظر ممکن است گاهی در مورد اپراتور های حرفه ای نیز اتفاق بیفتد!

در اینجا باید به این موضوع اشاره کنیم. که ارائه یک تصویر سه بعدی کاملا واضح و دقیق خارج از توانایی های تکنولوژی در زمان ما است. و  نتایج ارائه شده توسط فلزیاب تصویری صرفا تفسیر داده ها هستند، که ممکن است. به دلیل مشکلات ناشی از زمین، شرایط آب و هوایی، اشتباهات اپراتور و بسیاری از عوامل دیگر متفاوت باشد.

نتیجه گیری

در نهایت باید گفت دستگاه های تصویری اگر از کیفیت مناسبی برخوردار باشند. می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند. مناسب ترین سنسورهایی که می تواند در این دستگاه ها استفاده شود. سنسورهای مگنومتر است. شما می توانید …

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع فلزیاب تصویری، فلزیاب پالسی، فلزیاب آنتن راداری، یون یاب، سنسور GPR و انواع شاقول با کارشناسان ما در تماس باشید.

جهت اطلاعات مورد نیاز درباره گنج یاب تصویری، با نمایندگی های آی کا پی وی 09120043750 تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *